O Cupakdesign

Ačkoliv značka Cupakdesign existuje teprve od roku 2016, její historie je mnohem delší. Tvorbě, která je náplní této značky, jsem se věnoval s přestávkami již od roku 2010, a také jsem od té doby přemýšlel nad názvem i grafickou podobou. Za tu dobu jsem urazil dlouhou cestu lemovanou téměř desítkou různých názvů a ke každému názvu vytvořeným logem, ale nikdy to nebylo jaksi ono…

To, čím se dnes prezentuji, je výsledkem dlouhodobého procesu postupného prvotního nadšení a zavrhování různých variant. Nakonec jsem došel k závěru, že svým jménem snad nic nezkazím. Dělám tedy vše pro to, aby se stalo synonymem pro kvalitní řemeslný design.

Navrhuji a tvořím originální solitérní kusový nábytek, bytové i exteriérové doplňky na pomezí skulptury a užitého či aplikovaného umění. Pracuji s masivním dřevem – dubem, javorem, jilmem. Toto je hlavní cesta, ze které si občas udělám malé zajížďky k ostatním materiálům (kámen, kov, sklo, bronz aj.), způsobům zpracování či tak trochu obrácené filozofii náhledu na praktické věci života… Ale vždy se snažím ctít funkci a funkčnost zpracovávaného tématu. Stejně tak jsou pro mě velmi důležité detaily.

Nejlépe se principy mojí tvorby uplatňují při navrhování a realizaci přímo na míru pro konkrétní prostor a konkrétního zákazníka… podchytit genius loci místa i osobnost uživatelů… věci tvořené s citem pro místa i lidi s duší… tak trochu na protest proti uniformitě.